Budowa domu to spore przedsięwzięcie, zawsze kojarzone z długim czasem realizacji planu. Dom budowany jest latami, co może zniechęcić niektóre osoby do podjęcia się tego zadania. Jednak w przypadku budowy domu szkieletowego sytuacja wygląda inaczej. To opcja dla tych, którzy chcą zamieszkać we własnym domu, nie tracąc przy tym wielu lat na budowę. Ile czasu trwa budowa domu szkieletowego?

Budowa domu szkieletowego od podstaw. Czas trwania budowy

Budowa domu szkieletowego trwa zazwyczaj nie dłużej niż 2-3 miesiące. Krótki czas realizacji możliwy jest dzięki technologii szkieletowej, która praktycznie nie wymaga wykonywania prac mokrych. Poszczególne elementy są ze sobą łączone za pomocą połączeń śrubowych i gwoździ. Dlatego też budowa domu szkieletowego może być rozpoczęta w dowolnym czasie roku, nawet zimą.

Ile trwa budowa domu? Ostateczny czas budowy domu szkieletowego zależy od różnych czynników – w tym od stopnia skomplikowania projektu oraz wielkości budynku. Mimo tego nawet bardziej zaawansowany technologicznie dom szkieletowy powstaje znacznie szybciej niż jego murowany odpowiednik. Podsumowując, konstrukcja domu szkieletowego umożliwia szybkie postawienie budynku głównie ze względu na:

  • oszczędne fundamenty „kanadyjczyków” (czasem ich stosowanie w ogóle nie jest konieczne);
  • suche roboty wykończeniowe;
  • możliwość wprowadzenia się do domu natychmiast po montażu i aranżacji.

Jak krok po kroku wygląda budowa domu szkieletowego?

Budownictwo szkieletowe możemy podzielić na kilka etapów, a każdy z nich wymaga dużej precyzji wykonania.

  1. Ustalenie lokalizacji i wybór koncepcji – możesz wybrać gotowy projekt dostosowany do warunków na działce lub zlecić wykonanie indywidualnego planu. Ten etap jest przeprowadzany przez projektanta podczas ubiegania się o pozwolenie na budowę. Po załatwieniu formalności, proces budowy można rozpocząć w dowolnym czasie roku.
  2. Połączenie konstrukcji z fundamentem – ściany zewnętrzne oraz konstrukcja dachu domu szkieletowego są montowane na fundamencie. Aby zapewnić prawidłowe spasowanie elementów, przygotowany fundament musi być zgodny z projektem.
  3. Doprowadzenie przyłączy do budynku – gdy budynek jest prawie gotowy, następuje doprowadzenie przyłączy i mediów.
  4. Ułożenie pokrycia dachu – po postawieniu ścian i zamontowaniu konstrukcji dachu, przychodzi czas na ułożenie pokrycia dachowego. Wybór pokrycia zależy od indywidualnych preferencji inwestora, nie ma tutaj ograniczeń.
  5. Montaż instalacji, docieplenie, prace wykończeniowe to ostatni etap budowy. Po zakończeniu tych prac budynek jest gotowy do zamieszkania.

Oferujemy kompleksową budowę domów szkieletowych. Możesz skorzystać z naszych gotowych projektów, które możemy także dostosować pod Twoje indywidualne potrzeby. W Woodnar nie narzucamy standardowych rozwiązań, budujemy domy indywidualne.

Postaw na budowę domu szkieletowego z Woodnar. Sprawdź naszą ofertę

W Woodnar oferujemy kompleksowe usługi, obejmujące zarówno projektowanie, jak i budowę energooszczędnych domów prefabrykowanych. Wykorzystujemy nowoczesny system drewnianej konstrukcji szkieletowej, co pozwala na osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej.

Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy na bieżąco dbają o spełnienie oczekiwań naszych klientów, nawet tych najbardziej wymagających. Domy szkieletowe Woodnar charakteryzują się nie tylko wysoką efektywnością energetyczną, ale także trwałością i opłacalnością, co stanowi gwarancję zadowolenia naszych inwestorów.

Chcesz wiedzieć więcej o technologii prefabrykowania? Czytaj naszego bloga – odpowiedzieliśmy m.in. na pytanie, czy prefabrykacja domów jest lepsza niż tradycyjna technologia.